ZOOM Teknolojisiyle Diş Beyazlatma (Bleaching)

ZOOM Teknolojisiyle Diş Beyazlatma (Bleaching)

ZOOM TEKNOLOJİSİYLE BLEACHING (DİŞ BEYAZLATMA)

Dişlerinizin daha beyaz görünmesini ve güvenle gülümsemeyi istemez misiniz? Sararan dişlerinizden şikâyetçiyseniz, diş beyazlatma yöntemi ile bu soruna çözüm bulmak çok kolay...
Bembeyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma işlemi (bleaching) özellikle son zamanlarda pek çok kişinin tercihi.
Beyazlatma dişlerin yapısında bulunan (yani içine sinmiş) renklenmeleri ortadan kaldırma işlemidir. Günümüzde 2 çeşit beyazlatma yöntemi vardır.

1 - Ofis Bleaching (Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan)
2- Home Bleaching (Hastanın evde kendi uygulayacağı sistem)

OFİS BLEACHİNG

Diş hekimi tarafından klinikte ve genellikle 40 – 50 dakika kadar süren tek seanslık bir işlemle uygulanır. Dişe sürülen beyazlatma jelinin üzerine beyazlatmayı hızlandıran bir ışın uygulanır. Kullanılan cihazlar beyazlatma jelinin özelliklerini aktivite ederek hızlı bir sonuç almamızı sağlar.

HOME BLEACHİNG

Ölçü alınarak ağza uygun ve tüm dişleri kapsayacak şeffaf bir kalıp (plak) hazırlanır. Hasta bu kalıba hekim tarafından verilen jelleri sıkarak her gün belli saatlerde dişlerine uygular. Genellikle geceleri 1 saat süre hastanın ağzında kalması istenir. 1 hafta 10 gün arasında işlem tamamlanır.

ZOOM DİŞ BEYAZLATMA SİSTEMLERİ

Dünya da Tek Patentli Işıkla Diş Beyazlatma Sistemi

NASIL ÇALIŞIR ?

Diş beyazlatmada kullanılan tekniklerde genel olarak kullanılan diş beyazlatma ajanları hemen hemen aynıdır. Bu diş beyazlatma ajanlarının etkisi genelde konsantransyonlarına göre değişmektedir. Örneğin %30 luk bir jel %10 luk bir jelden daha etkilidir. Fakat konsantrasyon arttıkça dişlerde hassasiyet ve ağrı oluşma riski de artmaktadır. Tüm firmalar düşük konsantrasyonda yüksek bir beyazlatma yaratabilecek bir sistem üzerinde yıllarca araştırma yaptılar. Bu araştırmaların sonucu zoom diş beyazlatma sistemi ortaya çıktı.

ZOOM DİŞ BEYAZLATMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Zoom beyazlatma sistemi ışık kaynağı ve beyazlatma jelinden oluşur. Işık kaynağı makine ile jel aynı anda çalışır. Işık kaynağının en büyük özelliği ışıkla daha çok beyazlatma sağlayan jeli aktive etmesidir. Yapılan araştırmalarda ışık kaynağının zoom diş beyazlatma jelinin beyazlatma özelliğini yaklaşık %33 oranında arttırdığı gözlenmiştir.

AYNI KONSANTRASYONDA DAHA FAZLA BEYAZLIK

Zoom diş beyazlatma sistemini diğer sistemlerden ayıran en büyük özellik sadece 45 dakikada yaklaşık 8 ton beyazlık sağlayan özel jel formülündedir. Ayrıca yapılan araştırmalarda zoom beyazlığı diğer beyazlatma sistemlerine oranla % 42 daha kalıcı olduğu bilimsel testlerle ispatlanmıştır.

DİŞLER BEYAZLATMADAN SONRA ESKİ HALİNE DÖNER Mİ?

% 75 geri dönüş olmaz Ancak % 25’lik grupta 6 ayda bir yalnızca 1 gece uygulama yaparak ilk uygulama sonrası ortaya çıkan beyazlık tekrar elde edilir.

TEDAVİ SÜRESİNCE NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

İşlem süresince sigara içimi en aza indirmek ve Çay – Kahve gibi renklendirme yapabilecek içecek veya yiyeceklerden kaçınmak gerekir.

BEYAZLATMA İŞLEMİ ZARARLI MIDIR?

Kliniğimizde kullanılan beyazlatma ajanlarının hiçbir kalıcı zarara yol açmadığı çeşitli araştırmalarla sabitleşmiştir.

BEYAZLATMA İŞLEMİ HERKESE UYGULANABİLİR Mİ ?

Hemen herkese beyazlatma tedavisi uygulanabilir. Ancak hamile veya emziren anneler ile çocuklarda yeterli araştırmalar olmadığından tercih edilmez.

DEVAMLILIK

Beyazlatma kalıcı bir işlemdir. Ancak sigara ,çay,kahve tüketenlerde zamanla renk % 10 – 20 geriye dönebilir. 6 aylık periyotlarla kontrol edilir. Gerekirse tek seferlik bir işlem ile beyazlatma pekiştirilir.

BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI DİŞLER İÇİN HASTANEMİZDE ZOOM TEKNOLOJİSİ İLE OFİS TİPİ DİŞ BEYAZLATMA SİSTEMİ KULLANILMAKTADIR.